filmy na DVD - dětské pohádky - animované - nejlepší české filmy a komedie i černobílé - dobrodružné historické akční rodinné a romantické filmy - kolekce filmů na DVD - eshop dvd.kup-si.cz

  • STAROVĚKÉ MEGASTAVBY dvd KOLOSEUM
    STAROVĚKÉ MEGASTAVBY dvd KOLOSEUM

STAROVĚKÉ MEGASTAVBY dvd KOLOSEUM Římské Koloseum

Kód zboží: pošetka

dokumentární film série odhakující vznik jedinečných staveb

  • Cena:24,00 Kč
  • Dostupnost: Skladem (1 ks)
Množství:

STAROVĚKÉ MEGASTAVBY dvd KOLOSEUM Římské Koloseum

STAROVĚKÉ MEGASTAVBY

KOLOSEUM

Koloseum, katedrála v Chartres a velká Cheopsova pyramida v Gíze okouzlují generace svou krásou a vznešeností. Tato třídílná série dokumentů odhaluje, jak byly tyto úchvatné megastruktury postaveny.
Civilizace odjakživa staví velké stavby, symbolizující její význam a moc.
Ačkoliv se některá lidská společenství přežijí a zaniknou, stavby, které postavila, často nadále existují jako velkolepý odkaz na minulost.
Podívejme se společně na to, jaké stavební techniky lidé na těchto velkolepých stavbách používali, z jakých materiálů stavěli a jak je získávali. Podívejme se do minulosti na osobnosti, které tyto stavby nechali stavět, na jejich pohnutky a sny. Podívejme se na to, jak byly stavby financovány a jak je vnímal okolní svět.

Římské Koloseum

Koloseum, největší stavba svého druhu ve starověkém světě, triumf vůle, moci a peněz císaře Vespasiána a jeho syna Tita.
Aréna písku, krve, odvahy i krutosti. Místo, kde proteklo tolik krve lidí i zvířat, jako snad na žádném jiném místě na světě. Místo dekadentní zábavy pro Římany od senátorů až po nejhorší chátru.
Ukázka stavebního mistrovství římských architektů, stavitelů i dělníků. Stavba, kde byly poprvé ve velké míře použity do té doby buď málo známé, nebo úplně nové technologie a materiály, z nichž většinu používáme i my dnes.
To vše je Koloseum, římská aréna krve a písku.

Zvuk: 2.0 česky
Obraz: 4:3
Délka: 51 min.

 

DVD film.kup-si.cz