filmy na DVD - dětské pohádky - animované - nejlepší české filmy a komedie i černobílé - dobrodružné historické akční rodinné a romantické filmy - kolekce filmů na DVD - eshop dvd.kup-si.cz

  • STAROVĚKÉ MEGASTAVBY dvd KATEDRÁLA V CHARTRES
    STAROVĚKÉ MEGASTAVBY dvd KATEDRÁLA V CHARTRES

STAROVĚKÉ MEGASTAVBY dvd KATEDRÁLA V CHARTRES

Kód zboží: pošetka

dokumentární film série odhakující vznik jedinečných staveb

  • Cena:24,00 Kč
  • Dostupnost: Skladem (1 ks)
Množství:

STAROVĚKÉ MEGASTAVBY dvd KATEDRÁLA V CHARTRES

STAROVĚKÉ MEGASTAVBY

KATEDRÁLA V CHARTRES

Koloseum, katedrála v Chartres a velká Cheopsova pyramida v Gíze okouzlují generace svou krásou a vznešeností. Tato třídílná série dokumentů odhaluje, jak byly tyto úchvatné megastruktury postaveny.
Civilizace odjakživa staví velké stavby, symbolizující její význam a moc.

Ačkoliv se některá lidská společenství přežijí a zaniknou, stavby, které postavila, často nadále existují jako velkolepý odkaz na minulost.
Podívejme se společně na to, jaké stavební techniky lidé na těchto velkolepých stavbách používali, z jakých materiálů stavěli a jak je získávali. Podívejme se do minulosti na osobnosti, které tyto stavby nechali stavět, na jejich pohnutky a sny. Podívejme se na to, jak byly stavby financovány a jak je vnímal okolní svět.

Katedrála v Chartres

Technický triumf, rostla jako světlo naděje z popela starého kostela. Odvážná a průkopnická řešení způsobila revoluci ve stavitelských postupech, ale za touto, jednou z nejkrásnějších katedrál středověku se skrývá temný příběh násilí a zkázy.

Zvuk: 2.0 česky
Obraz: 4:3
Délka: 51 min.

 

DVD film.kup-si.cz