filmy na DVD - dětské pohádky - animované - nejlepší české filmy a komedie i černobílé - dobrodružné historické akční rodinné a romantické filmy - kolekce filmů na DVD - eshop dvd.kup-si.cz

  • STAROVĚKÉ MEGASTAVBY dvd 6 ALHAMBRA
    STAROVĚKÉ MEGASTAVBY dvd 6 ALHAMBRA

STAROVĚKÉ MEGASTAVBY dvd ALHAMBRA Maurská pevnost

Kód zboží: pošetka

dokumentární film série odhakující vznik jedinečných staveb

  • Cena:24,00 Kč
  • Dostupnost: Skladem (2 ks)
Množství:

STAROVĚKÉ MEGASTAVBY dvd ALHAMBRA Maurská pevnost

Série DVD odhalující vznik jedinečných staveb

STAROVĚKÉ MEGASTAVBY

 

ALHAMBRA

 
Lidské civilizace odjakživa staví velké stavby, symbolizující jejich význam a moc, které okouzlují i další generace svou krásou, vznešeností, mohutností či technickou dokonalostí.

Ačkoliv se některá lidská společenství přežijí a zaniknou, stavby, které postavila, často nadále existují jako velkolepý odkaz na minulost.

Podívejme se společně na to, jaké stavební techniky lidé na těchto velkolepých stavbách používali, z jakých materiálů stavěli a jak je získávali. Podívejme se do minulosti na osobnosti, které tyto stavby nechali stavět, na jejich pohnutky a sny. Podívejme se na to, jak byly stavby financovány a jak je vnímal okolní svět.

Alhambra

Nejvýznačnější maurská památka ve Španělsku, ve městě Granada v Andalusii. Mohutná pevnost skrývající za svými zdmi a strážními věžemi pohádkové paláce postavené z větší části arabskými vládci středověkého Španělska z dynastie Nasridů. Umělecký skvost snoubící prvky islámské arabské architektury a výzdoby s evropskou. Zejména co se zásobování vodou týká, také dokonalé a promyšlené technické dílo. Zároveň doklad o tom, že islámský a křesťanský svět nemusí být vždy vůči sobě nepřátelské.

Zvuk: 2.0 česky

Obraz: 4:3

Délka: 52 min.

 

DVD film.kup-si.cz