filmy na DVD - dětské pohádky - animované - nejlepší české filmy a komedie i černobílé - dobrodružné historické akční rodinné a romantické filmy - kolekce filmů na DVD - eshop dvd.kup-si.cz

  • MIDWAY dvd
    MIDWAY dvd

MIDWAY dvd

Kód zboží: pošetka

válečný film dokument

  • Cena:49,00 Kč
  • Dostupnost: Skladem
Množství:

MIDWAY dvd

film DVD edice CODI v papírové pošetce

MIDWAY

ASIE A PACIFIK

JAPONSKÉ IMPERIALISTICLÉ ŠÍLENSTVÍ

EDICE DRUHÁ SVĚTOVÁ VÁLKA

Američané prožívají těžké chvíle, i když je pravděpodovné, že na nás hodlají při invazi zaútočit. (Admirál Čuiči Naguno)

Po útoku na Pearl Harbor 7. prosince 1941, si japonské vojenské velitelství uvědomuje, že je nutné definitivně skoncovat se severoamerickou flotilou v Pacifiku nebo jinak nebude trvat dlouho než ztratí dobytá území. Admirál Isoroku Yamamoto chce ve válce udržet iniciativu a nařídil kontraadmirálovi Matome Ugakimu, aby vypracoval linie válečných operací, které by v následujících měsících uskutečnilo jak císařské námořnictvo, tak i armáda. Po složitých debatách je schválen definitivní plán, který uvažuje o dvou velkých válečných operacích: operace označená MO, která by dala podnět k bitvě v Korálovém moři a operace známá jako TEN, jejímž úkolem by bylo dobytí severoamerického atolu MIDWAY. Avšak američané pod velením admirála Chestera Nimitze značně zintenzivnily práci svých informačních služeb a to jim umožnilo změnit kurs války.

OBRAZ: 4:3

DÉLKA: 56 min

ZVUK: 2.0

TITULKY: české

 

DVD film.kup-si.cz