filmy na DVD - dětské pohádky - animované - nejlepší české filmy a komedie i černobílé - dobrodružné historické akční rodinné a romantické filmy - kolekce filmů na DVD - eshop dvd.kup-si.cz

  • BYL JEDNOU JEDEN... VYNÁLEZCE dvd 6
    BYL JEDNOU JEDEN... VYNÁLEZCE dvd 6

BYL JEDNOU JEDEN... VYNÁLEZCE dvd 6

Kód zboží: pošetka

dětský animovaný vzdělávací TV seriál

  • Cena:48,00 Kč
  • Dostupnost: Skladem
Množství:

BYL JEDNOU JEDEN... VYNÁLEZCE dvd 6

dětský animovaný vzdělávací TV seriál
BYL JEDNOU JEDEN... VYNÁLEZCE dvd 6
 
22. díl MARIE CURIEROVÁ-SKLODOWSKÁ
Je jednou z prvních žen, které studovaly na univerzitě, získala vysokoškolský diplom a stala se první ženou - profesorkou na univerzitě. Marie byla velmi nadanou ženou a společně se svým manželem objevila a zkoumala radium. Později spolu s manželem získali Nobelovu cenu a jejich objevy můžeme využívat dodnes... např. rentgenové paprsky v lékařství.

23. díl ALBERT EINSTEIN
Pro většinu z nás je otcem fyziky a tím nejznámějším vynálezcem. Jeho teorie relativity v době, kdy ji představil světu získává odpor u vědecké společnosti. Avšak za nějaký čas se skutečně jeho teorie potvrdí. Za války se odstěhuje do USA, kde bude mít později možnost setkat se osobně s americkým prezidentem.

24. díl LORENZ - Táta kačer
Říkali mu „táta kačer" protože celý svůj život věnoval pozorování živočichů.... Ovšem v jejich přirozeném prostředí. Poprvé dokázal postavit etologii jako seriózní vědu a dokázal, že chování živočichů není mechanické. Že dokáží přemýšlet, učit se, mít rád... stejně jako lidé. O mnoho by byl svět lepší, kdyby člověk mohl, alespoň někdy, být tak citlivý jako zvířata!

25. díl ARMSTRONG, Měsíc a vesmír
V tomto dílu začínají lidé létat do vesmíru, Rusové se předhání s Američany. Vysílají první družice, lidi a zvířata na oběžnou dráhu Země. A pak přijde Armstrong a posádka jeho rakety, která poletí k Měsíci. Armstrong je prvním mužem, který kráčí po jiné planetě než je Země.

26. díl BUDOUCNOST
Co může ještě člověk v dnešní době vynaleznout nebo objevit? Vždyť už všechno víme a známe. Není tomu tak, čekáme např. ještě na objevy robotů, rychlejších dopravních prostředků, zdokonalení počítačových čipů a nebo cestování vesmírem. Jednou budou děti našich dětí obývat Mars. Člověk vždycky objevoval a vynalézal a bude to tak dělat i dále.

 

DVD film.kup-si.cz

Naposledy přidáno